מאמרים

הפקות המקור של חברות הכבלים בישראל - המשך למאמר


מהם הפקות המקור הגדולות שנעשו בישראל. בין חברות הכבלים בישראל קיימים הבדלים דקים למדי אך מה שיוצר את הפער בין הבדלים דקים אלו הם סדרות המקור שיש לכל חברה.

חברת הוט מציגה את סדרת הדגל והיא "עספור". סדרה זו העוסקת בהווי השכונתי הנכשל של פרברי ירושלים מתמודדת עם מציאות חיים מורכבת של פשע אלימות לצד חמימות משפחתית. הסדרה זכתה לשבחים רבים על התסריט הנהדר, איכות העריכה, העלילה אילוף כלבים אדיר שיש לכלבים שמשתתפים בסדרה וצוות ליהוק השחקנים האדיר. אין ספק ששמה של סדרה זו הולכת לפניה והיא גורפת בקרב צופי הוט שמחה רבה על כך שהם בחרו להיות מחוברים להוט.
ומנגד חברת יס כבלים הרימה סט הפקות שהוא גם כן זכה לפרסים רבים וביקורות נלהבות. האחד מהם היא הסדרה סרוגים. סדרה העוסקת בהווי החיים של צעירים בורגנים דתיים מירושלים. הסדרה נוגעת בשלל בעיות וקונפליקטים העומדים בפני הצעיר הדתי הבורגני שנמצא קרוע בין העולם הדתי לבין העולם שמנגד. לסדרה זו צופים רבים והיא הביאה שלוש עונות מוצלחות במיוחד. קהל היעד של סדרה זו דווקא אינו דתי ברובו. שכן המגזר הדתי לאומי נמנע מלהיות מחובר אל רשתות הכבלים.
סדרה נוספת מבית מדרשה של יס היא הסדרה "תא גורדין" סדרה זו הינה סדרת ריגול ישראלית העוסקת בביון רוסי נגד הצבא הישראלי. דומה שעם הזמן הפקות מקור רק יעלו ויעלו זאת בשל העובדה שחברות כבלים השכילו להבין שהפקות סדרות מוצלחות מניבים בסופו של דבר לקוחות רבים יותר


חזרה לחלק ראשון